منو سایت

  • خانه
  • اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام منتشر شد

اولین نتایج آزمایش تراشه Snapdragon 898 کوالکام منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

کوالکام سخت در تلاش است تا نسل جدیدی از تراشه پرچمدار خود را توسعه دهد و این هیچ رازی نیست. این تراشه احتمالاً در ماه دسامبر با نام Snapdragon 895 یا Snapdragon 898 معرفی می شود. امروز ، یک مطلع معروف با ID Digital Chat Station تأیید کرد که تراشه جدید توسط سامسونگ و با فرایند 4 نانومتر تولید می شود. اما این اطلاعات قبلاً فاش شده است. بسیار جالب تر این واقعیت است که در حال حاضر کارایی تراشه جدید و کیفیت تهویه آن مشخص است.

به گزارش دیجیتال چت استیشن ، اولین نتایج مقایسه ای جانشین Snapdragon 888 ، افزایش چشمگیر 20 درصدی عملکرد تراشه را نشان می دهد. متأسفانه ، این پلت فرم هنوز در دمای بالا کار می کند. به نظر می رسد کوالکام در جهت افزایش فرکانس پردازنده بدون نگرانی از افزایش دما حرکت می کند. شرکت تراشه احتمالاً از موقعیت خود در مورد تولیدکنندگان گوشی های هوشمند اطمینان دارد. Qualcomm می گوید: “ما قدرت پردازش بیشتری به شما می دهیم. اما خنک نگه داشتن دستگاه یکی از دغدغه های مصرف کنندگان است. “

در همین حال ، تولید کنندگان قطعات سیستم خنک کننده درآمد مناسبی خواهند داشت. تقاضا برای این قطعات به طور مداوم در حال افزایش است. به این ترتیب ، همه پرچمداران آینده نه تنها از نظر قدرت پردازشی ، بلکه از نظر کارآیی تهویه حرارتی نیز با یکدیگر رقابت خواهند کرد. بنابراین ، پرچمداران آینده توانایی بالاتری در دفع حرارت تولید شده توسط تراشه خواهند داشت. تراشه ای که SM8450 نام دارد ، احتمالاً Snapdragon 895 یا Snapdragon 898 نامیده می شود. تراشه پرچمدار فعلی Qualcomm ، Snapdragon 888 ، دارای شناسه SM8350 است.

پیشتر گزارش شده بود که پردازنده تراشه اسنپدراگون 898 از معماری 3 خوشه ای استفاده می کند. هسته اصلی پردازنده بر اساس معماری Cortex X2 ، هسته بزرگ بر روی Cortex A710 و هسته کوچک بر روی Cortex A510 قرار دارد. همه این هسته ها تحت سیستم 64 بیتی ARM v9 دارای طراحی کاملاً جدیدی هستند.

در پیکربندی کلی ARM ، کارایی طراحی Cortex X1 در مقایسه با Cortex X1 حدود 16 درصد افزایش یافته است. به نظر می رسد که به محض بهینه سازی Qualcomm ، از پتانسیل پردازنده بهینه تر استفاده شود. علاوه بر این ، نتایج فعلی با عملکرد تراشه پس از تولید انبوه نهایی متفاوت خواهد بود.

انتظار می رود تراشه اسنپدراگون 898 در دسامبر سال جاری عرضه شود که تعجب برانگیز نخواهد بود. همچنین ، سری Mi 12 شیائومی احتمالا اولین گوشی هایی خواهد بود که مجهز به این تراشه جدید هستند. سرانجام لی جون ؛ در سه سال گذشته ، مدیرعامل شیائومی همیشه از شعار تبدیل شدن به بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان یاد کرده است.

نتایج اولیه آزمایش تراشه معیار Geekbench نشان می دهد که مصرف کنندگان به احتمال زیاد شاهد افزایش قدرت پردازش نیمه هادی خواهند بود. بر این اساس ، تراشه آینده به ترتیب نتایج تقریبی 1250 و 4000 را در آزمایش های پردازشی تک هسته ای و چند هسته ای Geekbench به دست آورده است. بر اساس نتایج مسابقه معیار AnTuTu ، کارشناسان پیش بینی می کنند که تراشه آینده به امتیاز بیش از 1 میلیون برسد.

اولین نتایج آزمایش مقایسه ای تراشه Snapdragon 898 از Qualcomm برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.