• خانه
  • اخبار
  • انتظار می رود تغییرات آب و هوایی بر سایت های میراث در سراسر آفریقا تأثیر بگذارد

انتظار می رود تغییرات آب و هوایی بر سایت های میراث در سراسر آفریقا تأثیر بگذارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انتظار می رود تغییرات آب و هوایی بر سایت های میراث در سراسر آفریقا تأثیر بگذارد


تصویری از ویرانه های باستان شناسی مانند ساحل اقیانوس.

بزرگنمایی / تیپاسا، یک مکان رومی در الجزایر، با خطر بالای افزایش سطح دریا مواجه است. (اعتبار: اتل دیویس)

تغییرات اقلیمی آماده است تا نه تنها بر حال ما بلکه تاریخ ما را نیز تحت تأثیر قرار دهد. طبق گزارش IUCN، تغییرات اقلیمی اکنون به “متداول ترین تهدید” برای مکان های میراثی در سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از کشورهای ثروتمند، مانند ایالات متحده، داده هایی در مورد آنچه احتمالاً تحت تأثیر قرار می گیرند، دارند، اما سایر نقاط جهان با کمبود اطلاعات در مورد این موضوع مواجه هستند.

کار جدید انجام شده توسط یک تیم بین المللی متشکل از 11 محقق در رشته های مختلف با هدف رسیدگی به این کمبود داده در قاره آفریقا است. این تیم صدها مکان با اهمیت فرهنگی را شناسایی کرد و مکان‌های آنها را با مکان‌هایی مقایسه کرد که انتظار می‌رود سیل‌های آینده و فرسایش سطح دریا در آنها رخ دهد. جوآن کلارک، استاد باستان شناسی در دانشگاه آنگلیای شرقی و یکی از نویسندگان، به Ars گفت: “اگر فرسایش دارید، احتمال سیل و بالعکس وجود دارد.”

کلارک خاطرنشان کرد که از این اطلاعات می توان برای محافظت از سایت ها و درک بهتر اینکه کدام بخش از قاره به حفاظت بیشتری نیاز دارد استفاده کرد. او همچنین استدلال می‌کند که نگاه ما به تغییرات اقلیمی و مکان‌های میراث به سمت بخش‌های غنی‌تر جهان که بهتر می‌توانند بدترین تغییرات آب و هوای جهان را مدیریت کنند، متمایل است.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات