منو سایت

  • خانه
  • ال جی در توسعه فناوری 6G گام های جدیدی برداشته است

ال جی در توسعه فناوری 6G گام های جدیدی برداشته است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

امروزه تلفن های هوشمند 5G بیش از هر زمان دیگری محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و عدم پشتیبانی تلفن از اتصال 5G تا حدی شگفت آور به نظر می رسد. اما اتصال 5G هنوز استاندارد نشده است. با این حال ، ما اکنون شاهد راه اندازی شبکه های 5G در نقاط مختلف جهان هستیم. اما برخلاف میل ما امکان اتصال به شبکه 5G در همه مناطق وجود ندارد. بنابراین احتمالاً چند سال دیگر طول می کشد تا فناوری 5G به استاندارد جدید تبدیل شود.

در عین حال ، کار بر روی توسعه فناوری 6G برای مدت طولانی در حال انجام بوده و پیشرفت در این زمینه نسبتاً قابل توجه به نظر می رسد. زیرا ال جی به تازگی نقطه عطفی جدید در توسعه فناوری 6G معرفی کرده است. این برند کره ای با انتشار امواج 6G در فاصله 100 متری رکورد جدیدی را ثبت کرد.

چنین فاصله هایی ناچیز به نظر می رسد. اما صادقانه بگویم ، دستیابی به چنین سودی در این مرحله از توسعه فناوری فراتر از انتظار است. دلیل این مشکل این است که شبکه 6G از امواج فرکانسی تراهرتز استفاده می کند. محدوده این امواج بسیار محدود است و هنگام عبور از آنتن ها ، قدرت خود را تا حد زیادی از دست خواهند داد.

ایجاد برج های مخابراتی بیشتر یکی از راه حل های آشکار برای حل این مشکل است. اما این امر هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت و ممکن است لزوماً ممکن نباشد. بنابراین ، LG با موسسه Heinrich Hertz Fraunhofer و موسسه Fraunhofer for Applied Solid State Physics همکاری کرده تا سیگنال های بی سیم را در بهترین حالت ممکن بسازد و تقویت کند.

لازم به ذکر است که شبکه 6G در آینده نزدیک راه اندازی نمی شود و کارشناسان حداقل امیدوارند که تا آن زمان دستاوردهای بسیار مهم تری آشکار شود.

ال جی پیشرفت های جدیدی در زمینه توسعه فناوری 6G داشته است.اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.