منو سایت

  • خانه
  • اصرار اپل برای خرید از شرکت های چینی باعث نگرانی سرمایه گذاران سامسونگ شده است

اصرار اپل برای خرید از شرکت های چینی باعث نگرانی سرمایه گذاران سامسونگ شده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سرمایه گذاران سامسونگ نگران اصرار تقریباً بی سابقه اپل برای خرید لوازم خود از شرکت های چینی هستند. دلیل استفاده از عبارت “نسبتاً بی سابقه” این است که چنین راه حلی جدید نیست. اما به نظر می رسد غول مستقر در کوپرتینو خرید ارزان را به یکی از اولویت های اخیر خود تبدیل کرده است. با این حال ، اپل مدت زیادی است که از این روش پیروی می کند.

اپل اکنون پردرآمدترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان است و سرمایه گذاران آن بیش از هر کس دیگری به دنبال سود هستند. این پدیده بدین معناست که پتانسیل رشد اپل در صنعت موبایل دیر یا زود با نیاز به کاهش هزینه ها مرتبط می شود. این دقیقاً همان سناریویی است که در حال حاضر در حال رخ دادن است.

به طور خاص در زمینه نمایشگرها ، شرکت چینی BOE اخیراً سفارشات اپل را برای خرید پنل های قدیمی از سری آیفون 13 از سامسونگ 15 میلیون واحد کاهش داده است. در حقیقت سهم بازار سامسونگ در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته و بیش از 9 درصد نسبت به مدت مشابه سپتامبر کاهش یافته است.

خرید ارزان اولویت اول اپل شده است و محصولات ارزان سامسونگ گران محسوب نمی شوند.

نکته مثبت این است که اپل با کاهش مداوم هزینه ها نمی تواند از آخرین بازار تلفن های هوشمند پشتیبانی کند. در واقع ، بازار گوشی های ممتاز تحت تسلط صدف است و سامسونگ قبلاً شروع باشکوهی را آغاز کرده است. اما از نظر انعقاد قراردادهای تامین سودآور، کاهش درآمدهای سامسونگ از حد مشخصی امکان پذیر نخواهد بود. مجموعه محصولات خود شرکت نشان می دهد که قیمت تمام محصولات سامسونگ در سال جاری کاهش چشمگیری داشته است.

سامسونگ تنها شرکت کره ای نیست که سوددهی میان مدتش به دلیل تمایل روزافزون اپل به خرید قطعات ارزان قیمت راکد است. بدون شک ، سامسونگ بزرگتر از بسیاری از تامین کنندگان قرارداد اپل است. اما باید در نظر داشت که یکی از رقبای سامسونگ ، ال جی ، اخیراً با مشکلات مشابهی روبرو شده است.

در نتیجه، سهام ال جی در ماه گذشته رفتاری مشابه با سهام سامسونگ داشته است. در سال های اخیر ، مقایسه عملکرد دو شرکت در زمینه های مختلف به یک شیوه سنتی تبدیل شده است و در عین حال موقعیت سهام ال جی تنها کمی بدتر از رقیب آن بود. به عبارت دقیق تر، از نظر درصدی، نرخ افت سهام الجی در 30 روز گذشته بالای 10 درصد بوده است.

اصرار اپل به خرید از شرکت های چینی باعث نگرانی سرمایه گذاران سامسونگ شده است که اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.