• خانه
  • اخبار
  • اشعه ایکس به کشف رازهای خنجر آهنی پادشاه توت که توسط یک شهاب سنگ ساخته شده کمک می کند.

اشعه ایکس به کشف رازهای خنجر آهنی پادشاه توت که توسط یک شهاب سنگ ساخته شده کمک می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اشعه ایکس به کشف رازهای خنجر آهنی پادشاه توت که توسط یک شهاب سنگ ساخته شده کمک می کند.


شکوه تشییع جنازه

بزرگنمایی / نقاب دفن توت عنخ آمون فرعون مصری از مقبره پادشاه پسر کشف شد. (اعتبار: Hannes Magerstaedt / Getty Images)

در میان اقلام زیادی که از مقبره پادشاه توت پیدا شده است، خنجر ساخته شده از آهن وجود دارد، ماده ای که در طول سلسله هجدهم مصر به ندرت استفاده می شد. این آهن احتمالاً از یک شهاب سنگ به دست آمده است، و مقاله اخیر در مجله Meteorites and Planetary Science روشن می کند که دقیقاً چگونه خنجر آهنی ساخته شده و چگونه در اختیار توت قرار گرفته است.

توت عنخ آمون پسر آخناتون است و زمانی که تنها 8 یا 9 سال داشت بر تخت سلطنت نشست. او به عنوان یک فرعون مهم در طرح بزرگ چیزها به حساب نمی آمد، اما گنجینه های استخراج شده از مقبره او در دهه 1920 چیزی است که به شهرت او منجر شد. این گنجینه ها شامل ماسک تدفین طلایی معروف (تصویر بالا)، تابوت طلایی عظیم، تخت، کمان، شیپور، فنجان نیلوفر آبی و مبلمان مختلف است.

آنها بخشی از یک نمایشگاه جهانی گردشگری شدند که در دهه های 1960 و 1970 توسط مطبوعات جهانی پوشش داده شد. مومیایی حتی چندین آهنگ را الهام بخشید: آهنگ موفقیت آمیز استیو مارتین “King Tut” (که در شنبه شب زنده در سال 1978 پخش شد) و ترانه کمتر شناخته شده “Dead Egyptian Blues” توسط خواننده فقید راک فولک، مایکل پیتر اسمیت (که شامل یک آهنگ جاودانه است، تابوت شما روشن است، اما مری شما نشان می دهد.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات