• خانه
  • اخبار
  • اسپیس ایکس در حال حاضر 10 موشک برای هر رقیب اصلی خود پرتاب کرده است

اسپیس ایکس در حال حاضر 10 موشک برای هر رقیب اصلی خود پرتاب کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسپیس ایکس در حال حاضر 10 موشک برای هر رقیب اصلی خود پرتاب کرده است


بر فراز فالکون 9، CRS-25 جمعه شب به پرواز در می آید.  با زوم کردن، می‌توانید پشه‌هایی را ببینید که در سرتاسر قاب پر شده‌اند که توسط اگزوز موشک روشن شده‌اند.

بزرگنمایی / بر فراز فالکون 9، CRS-25 جمعه شب به پرواز در می آید. با زوم کردن، می‌توانید پشه‌هایی را ببینید که در سرتاسر قاب پر شده‌اند که توسط اگزوز موشک روشن شده‌اند. (اعتبار: تروور مهلمن)

با سر و صدای کمی در این آخر هفته، اسپیس ایکس دو موشک فالکون 9 را پرتاب کرد. اولین تقویت کننده جمعه شب بلند شد و نزدیک به سه تن ذخایر را به ایستگاه فضایی بین المللی، از جمله دو لباس فضایی جدید، برای ناسا برد. ماموریت دوم که روز یکشنبه به فضا پرتاب شد، دسته دیگری از 53 ماهواره استارلینک را تقویت کرد و مجموع آنها را به بیش از 2500 فضاپیمای اینترنتی عملیاتی رساند.

پرتاب‌ها توجه نسبتا کمی را در جامعه فضایی و فراتر از آن به خود جلب کرده‌اند، زیرا پرتاب‌های فالکون 9 بسیار عادی شده‌اند. تنها در سال جاری، اسپیس ایکس 31 موشک پرتاب کرده است که همگی با موفقیت انجام شده است. این تصادف با تعداد بوسترهای فالکون 9 که در سال 2021 به مدار پرتاب شد، مطابقت داشت که در آن زمان رکوردی را برای شرکت پرتاب به ثبت رساند.

اما امسال، SpaceX با ترکیبی از محموله‌ها، از جمله ماهواره‌های Starlink، خدمه و ماموریت‌های محموله برای ناسا، مأموریت‌های وزارت دفاع و ماهواره‌های تجاری، سرعت خود را به سطح دیگری رسانده است. از روز دوشنبه، موشک فالکون 9 امسال هر 6.4 روز یکبار پرتاب شده و نزدیک به 300000 کیلوگرم وزن را در مدار پایین زمین قرار داده است. این به طور قابل توجهی بیشتر از مجموع هر کشور و شرکت دیگری در جهان است. احتمالاً دو راه اندازی دیگر Starlink در این هفته وجود دارد.

خواندن 7 پاراگراف باقی مانده | نظرات