• خانه
  • اخبار
  • استون هنج ممکن است یک تقویم خورشیدی باستانی باشد

استون هنج ممکن است یک تقویم خورشیدی باستانی باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استون هنج ممکن است یک تقویم خورشیدی باستانی باشد


یک نظریه جدید ادعا می کند که استون هنج به عنوان یک تقویم خورشیدی باستانی عمل می کرد.

بزرگنمایی / یک نظریه جدید ادعا می کند که استون هنج به عنوان یک تقویم خورشیدی باستانی عمل می کرد. (اعتبار: تیموتی درویل / دانشگاه بورنموث)

دانشمندان مدت‌ها حدس می‌زنند که بنای تاریخی معروف استون هنج ممکن است به‌عنوان تقویمی برای کمک به مردم محلی در پیش‌بینی خسوف‌ها، انقلاب‌های تابستانی و زمستانی، اعتدال‌ها و سایر رویدادهای آسمانی مرتبط عمل کرده باشد. یک باستان شناس بریتانیایی اکنون به این نتیجه رسیده است که این مکان به عنوان یک تقویم خورشیدی طراحی شده است و او سیستم خود را در مقاله ای که اخیراً در مجله Antiquity منتشر شده است توصیف می کند.

«پیدا کردن یک تقویم خورشیدی در معماری استون هنج راه کاملاً جدیدی را برای نگریستن به بنای تاریخی به‌عنوان مکانی برای زندگی باز می‌کند – مکانی که زمان برگزاری مراسم و جشنواره‌ها به بافت کائنات و حرکت‌های آسمانی در آسمان مرتبط است. باستان شناس تیموتی، درویل از دانشگاه بورنموث گفت.

استون هنج در دشت سالزبری در ویلتشایر انگلستان واقع شده است. این شامل یک دایره بیرونی از تخته های ماسه سنگی عمودی (سنگ های سارسن) است که در بالا با سنگریزه های افقی متصل شده اند. همچنین یک حلقه داخلی از سنگ های آبی کوچکتر و در داخل این حلقه چندین تری لیتون مستقل (سارسن های بزرگتر که با یک پارتیشن به هم متصل شده اند) وجود دارد. تاریخ گذاری رادیوکربن نشان می دهد که حلقه داخلی سنگ های آبی بین 2400 تا 2200 قبل از میلاد قرار گرفته است. اما آرایش ایستاده سنگ های سارسن تا حدود 500 سال پس از سنگ های آبی ساخته نشد.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات