منو سایت

  • خانه
  • استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد

استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

USB-IF چند روز پیش آخرین نسخه رابط USB Type-C و نسخه پروتکل استاندارد کابل v2.1 را معرفی کرد. استاندارد جدید با نام USBC 2.1 شناخته می شود. همانطور که توسط موسسه USB-IF ثابت شده است ؛ توان مصرفی از 100 به 240 وات افزایش یافته است. به زبان ساده ، لپ تاپ های بازی که از این استاندارد جدید پشتیبانی می کنند. در آینده ، آنها نیازی به آداپتور برق جداگانه نخواهند داشت.

جف راونکرفت ؛ مدیر عامل موسسه USB-IF گفت:

“استاندارد جدید به لطف فناوری USB Power Delivery 3.1 دارای قابلیت های بالاتری است. این حداکثر توان 240 وات را در بستر کابل و اتصال USB Type-C می دهد. USB-IF توانایی بهبود و ساده سازی طراحی یک برنامه لوگوی معتبر برای کاربران نهایی را دارد. با آرم های به روز شده ما ، کاربران به راحتی می توانند عملکرد منبع تغذیه USB4 و USB را از طریق کابل های دارای مجوز USB-C تشخیص دهند. “پشتیبانی از اکوسیستم لوازم الکترونیکی مصرفی با این استاندارد دائما در حال گسترش است و بسیاری از محصولات ، از لپ تاپ و تلفن های هوشمند گرفته تا مانیتور و شارژرها ، اکنون از پورت USB-C استفاده می کنند.”

نمایش اطلاعات مختلف رویکرد جدید استاندارد USBC 2.1 است

هنگام معرفی یک استاندارد جدید ، این موسسه بیشتر بر روی آرم های جدید کابل USB Type-C تأیید می کند. این لوگوها قدرت کابل را در وات نشان می دهند و به صراحت به نگهداری کابل 60 یا 240 وات اشاره می کنند. همانطور که در لیست مشخصات فناوری USB Power Delivery 3.1 آمده است.

دلیل این اهمیت چیست؟ USB-IF از زمان نامگذاری استاندارد USB 3.1 از یک مدل نامگذاری بسیار پیچیده و گیج کننده استفاده می کند. USB 3.1 به دو دسته Gen1 و Gen2 تقسیم می شود. وضعیت نامگذاری استاندارد USB 3.2 بسیار آشفته تر است. نام کامل این استاندارد USB 3.2 Gen2x2 است. استانداردهای قبلی USB 3.1 و USB 3.0 به ترتیب به ترتیب به USB 3.2 Gen2 و USB 3.2 Gen1 تغییر نام دادند. استاندارد USB 3.0 با پهنای باند 5 گیگابیت بر ثانیه نیز می تواند به رابط جدیدی مانند USB 3.2 تبدیل شود. این پدیده باعث می شود کاربران نتوانند سرعت رابط های مختلف را از یکدیگر تشخیص دهند.

در گذشته ، تلاش برای یافتن کابل USB-C مناسب برای دستگاه های مختلف کاملاً گیج کننده بود. علاوه بر این ، اگرچه این اتصالات ظاهر یکسانی دارند. اما همه کابل های USB-C دارای استانداردهای متفاوتی از نظر سرعت انتقال نیرو ، سرعت داده و موارد دیگر هستند.

استانداردهای جدید هنوز باید روشن شوند

تعریف استانداردهای جدید برای حل مشکل سازندگان لوازم جانبی که از استانداردهای کامل USB-IF اطلاع ندارند. این کمکی نکرد و این کاملا قابل درک است. به همین دلیل ، این موسسه همیشه به مصرف کنندگان توصیه می کند تا محصولات معتبر را از منابع معتبر خریداری کنند. این محصولات دارای نشان های تأیید شده توسط USB-IF در بسته بندی ، دفترچه راهنمای دستگاه ، شارژر و خود کابل هستند.

موسسه USB-IF به دنبال ایجاد استاندارد یکپارچه با معرفی استاندارد USB4 است. متأسفانه هنوز از دو نام USB4 20 و USB4 40 استفاده می شود. این اسامی به پیچیدگی نسخه های قبلی نیستند. اما کاربران هنوز به نامهای ساده تری نیاز دارند. از سوی دیگر ، تفاوت سرعتها به وضوح قابل مشاهده است.

در مورد USBC 2.1 ، سرانجام تولید کنندگان می توانند از سیگنال های مختلف برای تمایز بین سرعت و ظرفیت های مختلف در کابل ها استفاده کنند. به این ترتیب ، همه افراد می توانند با کاوش در رابط ها و نشان کابل ها ، آنها را از یکدیگر متمایز کنند.

استاندارد USB C 2.1 با پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و قدرت 240 وات معرفی شد و اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.