• خانه
  • اخبار
  • استارلینک به پهپادهای نخبه اوکراینی کمک می کند تا تانک های روسی را هدف قرار داده و آنها را نابود کنند

استارلینک به پهپادهای نخبه اوکراینی کمک می کند تا تانک های روسی را هدف قرار داده و آنها را نابود کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارلینک به پهپادهای نخبه اوکراینی کمک می کند تا تانک های روسی را هدف قرار داده و آنها را نابود کنند


معاون نخست وزیر اوکراین میخائیل فدوروف این عکس را در پایانه های مصرف کننده Starlink در 18 مارس به اشتراک گذاشت.

بزرگنمایی / معاون نخست وزیر اوکراین میخائیل فدوروف این عکس را در پایانه های مصرف کننده Starlink در 18 مارس به اشتراک گذاشت. (اعتبار: میخائیل فدوروف)

اینترنت استارلینک اسپیس ایکس برای ارتش اوکراین مفید است زیرا با تهاجم روسیه مبارزه می کند. روزنامه تلگراف در مقاله‌ای با عنوان «استارلینک ایلان ماسک به اوکراین در پیروزی در جنگ پهپادها کمک می‌کند» توضیح داد که چگونه این پیوند ماهواره‌ای به واحد Aerorozvidka (اطلاعات هوایی) ارتش اوکراین کمک کرد تا با استفاده از پهپادها برای نظارت و حمله برای هدف قرار دادن تانک‌ها و مواضع روسیه کار کند. “

تلگراف نوشت:

در پس زمینه قطعی اینترنت و برق، که انتظار می رود بدتر شود، اوکراین برای برخی از ارتباطات خود به سیستم جدید Starlink روی می آورد. تیم‌های پهپاد در محل، گاهی اوقات در مناطق روستایی با اتصال ضعیف، می‌توانند از Starlink برای پیوند دادن آنها به داده‌های هدف و اطلاعات در پایگاه داده میدان نبرد خود استفاده کنند. آنها می توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به سمت پرتاب مهمات ضد تانک هدایت کنند و گاهی اوقات شب ها در حالی که در وسایل نقلیه خود می خوابند، بی سر و صدا به سمت نیروهای روسی پرواز می کنند.

لندن تایمز می نویسد: «پیچیده ترین پهپادهای لشکر اوکراینی با کمک استارلینک به هم متصل می شوند. یکی از افسران Aerorozvidka به روزنامه گفت: «اگر از پهپاد حرارتی دید در شب استفاده کنیم، پهپاد باید از طریق Starlink به توپخانه متصل شود و یک هدف اکتسابی ایجاد کند.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات