• خانه
  • اخبار
  • اسباب بازی جدید ناسا ممکن است قبلا قدیمی ترین کهکشان شناخته شده را مشاهده کرده باشد

اسباب بازی جدید ناسا ممکن است قبلا قدیمی ترین کهکشان شناخته شده را مشاهده کرده باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسباب بازی جدید ناسا ممکن است قبلا قدیمی ترین کهکشان شناخته شده را مشاهده کرده باشد


دو جسم تقریباً کروی و بسیار پیکسلی.

بزرگنمایی / دو کهکشان تازه تصویربرداری شده با کهکشان قدیمی در سمت راست. (اعتبار: نایدو و همکاران)

یکی از اهداف طراحی تلسکوپ فضایی جیمز وب، امکان تصویربرداری در طول موج هایی بود که اولین ستارگان و کهکشان ها را در کیهان آشکار می کرد. اکنون، تنها چند هفته پس از افشای اولین تصاویر آن، نشانه‌ای قوی از موفقیت آن دریافت می‌کنیم. در برخی از داده های منتشر شده توسط ناسا، محققان پنج کهکشان را از جهان دور مشاهده کرده اند که در حال حاضر تنها چند صد میلیون سال پس از انفجار بزرگ وجود دارند. اگر تایید شود که به همان اندازه که به نظر می رسد دور است، یکی از آنها دورترین کهکشانی خواهد بود که تاکنون مشاهده شده است.

افتتاح

برای بسیاری از رصدخانه های خود، ناسا به اخترشناسان اجازه می دهد تا پیشنهادات رصدی ارائه دهند و به آن کاربران اجازه می دهد تا برای مدتی پس از آن به داده های حاصله دسترسی انحصاری داشته باشند. اما برای جدیدترین ابزار خود، ناسا مجموعه‌ای از اهداف دارد که در آن داده‌ها بلافاصله منتشر می‌شوند تا هر کسی آن‌طور که می‌خواهد تجزیه و تحلیل کند. برخی از آنها شامل مکان هایی شبیه به یکی از اولین تصاویر منتشر شده است، جایی که یک خوشه کهکشانی در پیش زمینه بزرگ به عنوان عدسی برای بزرگنمایی اجرام دورتر عمل می کند.

(شما می توانید جزئیات یکی از مجموعه داده های مورد استفاده برای این تجزیه و تحلیل به نام GLASS را مشاهده کنید که از خوشه Abell 2744 برای بزرگنمایی اجرام دوردست که توسط تلسکوپ بیشتر بزرگ شده اند استفاده می کند.)

خواندن 10 پاراگراف باقی مانده | نظرات