منو سایت

  • خانه
  • از دست دادن دسترسی به فیس بوک ، اینستاگرام و واتس اپ یک مشکل جهانی بود

از دست دادن دسترسی به فیس بوک ، اینستاگرام و واتس اپ یک مشکل جهانی بود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اگر دیروز در استفاده از خدمات فیس بوک ، اینستاگرام و واتساپ مشکل داشتید ؛ در این مورد ، باید بدانید که این مشکل فقط از آن شما نیست. مشترکان 2 وب سایت رسانه های اجتماعی و 2 برنامه پیام رسانی از صبح دیروز در به روز رسانی محتوای صفحات خود با مشکل مواجه شدند. زیرا قطعی جهانی بر عملکرد این برنامه ها تأثیر گذاشته است. علاوه بر این ، این وب سایت ها در دستگاه های رومیزی در دسترس نبودند.

فیس بوک و برنامه های مرتبط با مشکل بزرگی روبرو شدند

اگر تعجب می کنید که چرا همه سایت های ذکر شده به طور همزمان خراب شدند. در این مورد ، لازم به ذکر است که کلیه خدمات اینستاگرام ، مسنجر و واتس اپ متعلق به فیس بوک است.

داده های وب سایت DownDetector نشان می دهد که مشکل نهایی در ساعت 11:45 به وقت شرق آغاز شد. تعداد شکایات در مورد اختلال در فعالیت های فیس بوک در وب سایت DownDetector از 22 مورد به 124،000 مورد در 30 دقیقه افزایش یافت.

کاربران فیس بوک بلافاصله از ماندن در سایت DownDetector خبر دادند

فیس بوک مجبور شد برای انتشار بیانیه خود به توییتر روی آورد. در بیانیه شرکت آمده است: “ما از افرادی که در دسترسی به برنامه ها و محصولات فیس بوک مشکل دارند مطلع هستیم. ما سعی می کنیم در اسرع وقت اوضاع به حالت عادی برگردد. ما همچنین از مشتریان خود برای ناراحتی عذرخواهی می کنیم. “

ارسال توییتی در فیس بوک برای اظهارنظر مهم درباره آخرین مسئله جهانی مانند این است که مدیرعامل پپسی هنگام صرف ناهار از کوکاکولا لذت می برد. همچنین ، برای درک بهتر موضوع ، کافی است تصور کنید که تصویر تیم کوک. مدیرعامل اپل با گوشی هوشمند Galaxy S22 Ultra در دست معرفی می شود.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که کارشناسان شخص ثالث معتقدند این مشکل ناشی از تغییر در دستورالعمل های شبکه است. از این شبکه ها برای دسترسی جهانی به سیستم های فیس بوک استفاده می شود. احتمالاً مدتی طول می کشد تا فیس بوک و برنامه های مرتبط به حالت عادی بازگردند. به گفته وب سایت DownDetector ، این مشکل در سراسر جهان ایجاد شده است.

یک کارشناس در فیس بوک در مصاحبه تلویزیونی به برخی از س aboutالات مربوط به زمان قطع ارتباط پاسخ داد.

در یادداشت داخلی ارسال شده به همه کارکنان فیس بوک ؛ تیم امنیت جهانی این شرکت یک خطای سیستم را گزارش کرده است که بر عملکرد تمام ابزارها و سیستم های داخلی فیس بوک تأثیر می گذارد. آنها آگاه بودند. افرادی که با توسعه داخلی فیس بوک آشنا هستند ادعا می کنند که مشکل قطعی بر عملکرد سیستم های داخلی شرکت و همچنین تماس های صوتی و برنامه های کاری مورد استفاده برای تنظیم تقویم جلسات تأثیر گذاشته است. مقامات از بستر Zoom برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

مرکز عملیات امنیت جهانی در یادداشتی اعلام کرد که مشکل روشن ریسک بالا برای مردم ، ریسک متوسط ​​دارایی ها و ریسک بالا شهرت فیس بوک است. اخیراً پیام هایی در شبکه های اجتماعی ارسال شده است که مشکل جهانی شناسایی شده روز گذشته را با تبلیغات ناخوشایند علیه فیس بوک و مطالعه کامل عملکرد شرکت مرتبط می کند. فرانسیس هاگن ؛ یک کارشناس فیس بوک به برنامه 60 Minutes CBS-TV گفت که فیس بوک همیشه سودآوری را به ایمنی ترجیح داده است. او پیش از این در فیس بوک به عنوان یکی از اعضای تیم سیا خدمت می کرد.

طرفداران پرونده وی در تلاش هستند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. زیرا این دقیقاً صبح بعد از مصاحبه آقای هاگن در تلویزیون ملی اتفاق افتاد. برخی از کارشناسان معتقدند که این اختلالات عمداً توسط فیس بوک ایجاد شده است. این به این دلیل است که شرکت نمی خواهد مشترکین نظرات منفی در مورد عملکرد خود ارسال کنند.

ساعت 2:17 بامداد به وقت شرق ، اینستاگرام هنوز به درستی کار نمی کرد

در سال 2012 ، فیس بوک پلت فرم اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خرید. بسیاری از کارشناسان این قرارداد را پردرآمدترین قرارداد در تاریخ دنیای فناوری می دانند. امروزه ارزش اینستاگرام بیش از 100 میلیارد دلار است. کمی بیشتر از 2 سال بعد ، فیس بوک با امضای قرارداد WhatsApp را خرید. ارزش این قرارداد در زمان انعقاد آن 21 میلیارد دلار بود.

فیس بوک برای انتشار بیانیه به توییتر رفت

این اختلال حدود 6 ساعت به طول انجامید. این مدت زمان غیرمعمول طولانی برای قطع چنین خدمتی است. تام دالی ؛ کارشناس شبکه که بنیانگذار شرکت اینترنتی Dyn است. وی توضیح داد که فیس بوک دارای زیرساخت های عظیمی با پیچیدگی زیاد است و بازگرداندن وضعیت موجود مستلزم حذف همه پیچیدگی های موجود است.

ساعت 6:40 صبح به وقت شرق ، روند بازگشت اینستاگرام ، فیس بوک ، مسنجر و واتساپ به صورت آنلاین آغاز شد.

ارسال دسترسی به فیس بوک ، اینستاگرام و واتس اپ یک مسئله جهانی بود که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.