اروپا وارد عصر آتش شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اروپا وارد عصر آتش شده است


در 19 ژوئیه 2022، یک آتش‌نشان در کنار شعله‌های آتش ایستاده و آتش‌سوزی در کوه‌های مونت‌دآری، نزدیک براسپارت، بریتانی، در 19 ژوئیه 2022 می‌ایستد. موج گرمایی که آتش‌سوزی‌های جنگلی وحشیانه در اروپا را دامن می‌زند، دمای بریتانیا را به بالای 40 درجه سانتی‌گراد (104 درجه فارنهایت فارنهایت) رسانده است. برای اولین بار از زمان ثبت رکورد گرمای منطقه ای در فرانسه.

بزرگنمایی / در 19 ژوئیه 2022، یک آتش‌نشان در کنار شعله‌های آتش ایستاده و آتش‌سوزی در کوه‌های مونت‌دآری، نزدیک براسپارت، بریتانی، در 19 ژوئیه 2022 می‌ایستد. موج گرمایی که آتش‌سوزی‌های جنگلی وحشیانه در اروپا را دامن می‌زند، دمای بریتانیا را به بالای 40 درجه سانتی‌گراد (104 درجه فارنهایت فارنهایت) رسانده است. برای اولین بار از زمان ثبت رکورد گرمای منطقه ای در فرانسه. (اعتبار: Loic Venance/Getty)

اروپا در آتش است: روزها است که دمای هوا به بالای 100 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) رسیده است و رکوردها را شکسته و آتش سوزی های گسترده ای را به وجود آورده است که ده ها هزار نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده است. از پرتغال تا اسپانیا تا یونان، شعله های آتش مانند یک بیماری سرایت کرد. در حومه اطراف بوردو، فرانسه، 75 مایل مربع در هفته گذشته ذغال شده است. آتش سوزی حتی در لندن، شهری که به دلیل آب و هوای آتشین شناخته شده نیست، رخ می دهد.

آتش‌سوزی‌های جنگلی، البته، یک پدیده کاملاً طبیعی است و به‌طور دوره‌ای اکوسیستم‌ها را برای رشد جدید در طول تاریخ بازنشانی کرده است. اما در دوران مدرن، به دلیل تداخل بشر با آب و هوا و مناظر، این آتش سوزی ها به جانورانی غیرطبیعی تبدیل شده اند که در عوض اکوسیستم ها را از بین می برند. مورخ آتش سوزی استفان پاین این را پیروسن، عصر شعله ها نامید.

11 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات