• خانه
  • اخبار
  • اتفاقی که می افتد این است: ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار معامله می کند

اتفاقی که می افتد این است: ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار معامله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اتفاقی که می افتد این است: ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار معامله می کند


ایلان ماسک هنگام سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی می ایستد و با دستانش اشاره می کند.

بزرگنمایی / ایلان ماسک در یک کنفرانس مطبوعاتی در تأسیسات SpaceX Starbase در تگزاس در 10 فوریه 2022 (اعتبار: گتی ایماژ | جیم واتسون)

این شرکت امروز اعلام کرد که هیئت مدیره توییتر با فروش این شرکت به ایلان ماسک به مبلغ 44 میلیارد دلار موافقت کرده است.

ماسک در بیانیه‌ای درباره این خرید گفت: «آزادی بیان اساس یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان دیجیتال شهر است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد». من همچنین می‌خواهم توییتر را با بهبود محصول با ویژگی‌های جدید، ایجاد الگوریتم‌های منبع باز برای افزایش اعتماد، شکست دادن ربات‌های هرزنامه و احراز هویت همه، بهتر از همیشه بسازم.» توییتر پتانسیل بسیار زیادی دارد – من مشتاقانه منتظر همکاری با شرکت و جامعه کاربران برای باز کردن آن هستم.

این معامله که قرار است توسط سهامداران تأیید شود و انتظار می‌رود اواخر امسال بسته شود، تنها 10 روز پس از تصویب یک قرص سمی توسط هیئت مدیره توییتر برای جلوگیری از تصرف خصمانه در پاسخ به تلاش ماسک برای خرید این شرکت انجام شد. اعضای هیئت مدیره پس از اینکه ماسک 46.5 میلیارد دلار بودجه دریافت کرد، شروع به جدی‌تر گرفتن پیشنهاد ماسک کردند. قرارداد فروش ساعاتی پس از گزارش هایی مبنی بر نزدیک شدن قرارداد بین توییتر و ماسک اعلام شد.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات