• خانه
  • اخبار
  • ابزار هوش مصنوعی جدید DeepMind به حل بحث در مورد احکام باستانی آتن کمک می کند

ابزار هوش مصنوعی جدید DeepMind به حل بحث در مورد احکام باستانی آتن کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ابزار هوش مصنوعی جدید DeepMind به حل بحث در مورد احکام باستانی آتن کمک می کند


این کتیبه تکه تکه شده حکمی را در مورد آکروپولیس آتن و مربوط به 485-484 قبل از میلاد است.

بزرگنمایی / این کتیبه تکه تکه شده حکمی را در مورد آکروپولیس آتن و مربوط به 485-484 قبل از میلاد است. (اعتبار: Wikimedia / CC BY-SA 3.0)

Google DeepMind در حال همکاری با دانشمندان کلاسیک برای ایجاد یک ابزار هوش مصنوعی جدید است که از شبکه های عصبی عمیق برای کمک به مورخان برای رمزگشایی متن کتیبه های آسیب دیده از یونان باستان استفاده می کند. سیستم جدید، به نام Ithaca، بر اساس یک سیستم بازیابی متن قبلی به نام Pythia است.

بر اساس سند جدیدی که توسط تیم تحقیقاتی در مجله نیچر منتشر شده است، ایتاکا نه تنها به مورخان کمک می کند تا متن را بازسازی کنند، بلکه می تواند محل مبدا و تاریخ خلق متن را نیز شناسایی کند. در واقع، ایتاکا قبلاً برای حل و فصل بحث های جاری میان مورخان در مورد تاریخ صحیح گروهی از احکام آتن باستان استفاده شده است. نسخه تعاملی Ithaca به صورت رایگان در دسترس است و تیم کد آن را منبع باز می کند.

بسیاری از منابع باستانی – چه بر روی طومارها، پاپیروس، سنگ، فلز یا سفال نوشته شده باشند – چنان آسیب دیده اند که تکه های بزرگ متن اغلب ناخوانا هستند. تعیین اینکه متون از کجا آمده اند نیز می تواند یک چالش باشد، زیرا احتمالاً بارها جابجا شده اند. در مورد تعیین دقیق زمان تولید آنها، تاریخ‌گذاری رادیوکربنی و روش‌های مشابه را نمی‌توان استفاده کرد، زیرا می‌توانند به مصنوعات ارزشمند آسیب برسانند. بنابراین وظیفه دشوار و وقت گیر تفسیر این متون ناقص بر عهده کسانی است که به اصطلاح در این مهارت ها تخصص دارند.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات