منو سایت

  • خانه
  • آیفون آینده اپل احتمالاً می تواند افسردگی و اوتیسم را در کودکان تشخیص دهد

آیفون آینده اپل احتمالاً می تواند افسردگی و اوتیسم را در کودکان تشخیص دهد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

بر اساس گزارش جدیدی در وال استریت ژورنال ، آیفون و اپل واچ مدتهاست که بر سلامت مصرف کنندگان تمرکز کرده اند. اما با انتشار گجت های آینده خود ، اپل امیدوار است فرصت های جدید و پیچیده تری را برای بهبود سلامت مصرف کنندگان باز کند.

اپل قصد دارد از iPhone و Apple Watch خود برای شناسایی مشکلات بهداشتی بیشتر در مصرف کنندگان استفاده کند

برخی از افراد آگاه ادعا می کنند که اپل با چندین شرکت مختلف برای توسعه فناوری جدید سلامت همکاری می کند. هدف از توسعه این فناوری شناسایی علائم افسردگی ، اوتیسم و ​​اختلال شناختی در مصرف کنندگان است. برخلاف آخرین ویژگی های سلامتی که به Apple Watch متکی است. ویژگی های جدید از داده های حساس جمع آوری شده از iPhone استفاده می کند. خط تولید محصولات پوشیدنی شرکت آمریکایی همچنان در حال گسترش است و از امکانات مختلف مراقبت های بهداشتی سود خواهد برد.

تلاشهای مستمر اپل برای تشخیص اضطراب و افسردگی در شرکت معروف به “Seabreeze” ؛ این محصول یک سرمایه گذاری مشترک بین اپل و دانشگاه کالیفرنیا است. مطالعه دانشگاه کالیفرنیا ردیابی اطلاعات ارزشمند از 150 کاربر iPhone و Apple Watch را آغاز کرد و این روند به زودی وارد مرحله اصلی ردیابی داده های مشابه برای 3000 نفر می شود.

استفاده از صفحه کلید یکی از داده های اصلی ردیابی است. به عبارت دیگر ، سرعت ورودی کاربر و تعداد اشتباهات املایی مورد ارزیابی قرار می گیرد. محتواهای نوشته شده توسط کاربر نیز احتمالاً بخشی از این مطالعه خواهد بود.

سنسورهای صدا و داده های دوربین iPhone نیز برای ردیابی بیان و گفتار کاربر استفاده می شود. داده های جمع آوری شده توسط Apple Watch در مورد الگوهای خواب ، حرکت و سلامت عمومی نیز به همین ترتیب است. اپل امیدوار است یک الگوریتم تشخیصی ایجاد کند که به طور خودکار علائم افسردگی ، اضطراب و استرس را پس از اتمام مطالعه تشخیص دهد. همه اطلاعات با سایر منابع مقایسه می شود تا از صحت داده ها اطمینان حاصل شود. ویژگی اخیر در صورت موفقیت به کاربران هشدار می دهد و آنها را تشویق می کند تا به دنبال کمک پزشکی باشند. با این حال ، اگر اپل نتواند یک الگوریتم قابل اعتماد ایجاد کند ، احتمالاً این ویژگی حذف می شود.

بدون تردید ، چنین فرصت های بهداشتی مستلزم دسترسی به حجم وسیعی از داده ها است. موضوعی که نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را تشدید می کند. به همین دلیل ، اپل قصد دارد الگوریتمی ارائه دهد که روی دستگاه کار می کند و نیازی به ارسال داده به سرور ندارد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که تحقیقات جاری منجر به آزادی یک دفتر دولتی شود

مطالعه اپل در مورد اختلالات شناختی با نام رمز Pi با همکاری شرکت دارویی Biogen انجام می شود. این مطالعه یک پروژه دو ساله است و البته داده های iPhone و Apple Watch را در مقیاس بسیار بزرگتر دنبال می کند. اسناد داخلی نشان می دهد که بیژن و اپل تقریباً 20000 نفر را ردیابی می کنند که نیمی از آنها در معرض خطر بالای اختلال شناختی هستند. محققان بر این باورند که افراد دارای اختلالات شناختی از دستگاه های خود به روش های مختلف استفاده می کنند.

برای اطمینان از صحت داده ها ، مقایسه آنها با منابع اطلاعاتی معتبرتر ضروری است. در این مورد ، آزمایشات استاندارد بر سلامت مغز نظارت می کنند و تجمع پلاک در مغز را بررسی می کنند.

آخرین پروژه تحقیقاتی بر روی کودکان مبتلا به اوتیسم متمرکز است و با همکاری دانشگاه دوک انجام شده است. این مطالعه بر مشاهدات ضبط شده توسط دوربین آیفون متکی است و میزان و فرکانس حرکات انجام شده توسط کودکان و همچنین سطح تمرکز را ارزیابی می کند.

 

آیفون آینده اپل احتمالاً قادر خواهد بود افسردگی و اوتیسم را در کودکان تشخیص دهد ، که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.