• خانه
  • اخبار
  • آیا پروتئینی دارید که می خواهید آن را مهار کنید؟ نرم افزار جدید می تواند مسدود کننده ایجاد کند

آیا پروتئینی دارید که می خواهید آن را مهار کنید؟ نرم افزار جدید می تواند مسدود کننده ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا پروتئینی دارید که می خواهید آن را مهار کنید؟ نرم افزار جدید می تواند مسدود کننده ایجاد کند


تصویری از چیدمان پیچیده روبان های رنگی.

بزرگنمایی / ساختارهای سه بعدی پروتئین ها فرصت های زیادی را برای برهمکنش های خاص فراهم می کند. (اعتبار: گتی ایماژ)

تا حدی به لطف طیف گسترده ای از اشکال و محیط شیمیایی که این اشکال ایجاد می کنند، پروتئین ها می توانند عملکردهای باورنکردنی را انجام دهند. اما پروتئین‌های زیادی وجود دارند که دوست داریم به خوبی عمل نکنند، مانند پروتئین‌های روی سطح ویروس‌ها که به آنها اجازه می‌دهد به سلول‌های جدید بچسبند، یا پروتئین‌های آسیب‌دیده که باعث رشد غیرقابل کنترل سلول‌های سرطانی می‌شوند.

در حالت ایده‌آل، ما می‌خواهیم مکان‌های کلیدی این پروتئین‌ها را مسدود کنیم و توانایی آن‌ها در ایجاد آسیب را محدود کنیم. با معرفی تعدادی از داروهای مولکولی کوچک، از جمله دارویی که به نظر می رسد در برابر کووید-19 مؤثر است، پیشرفت هایی در این زمینه مشاهده کرده ایم. اما این نوع توسعه دارو اغلب منجر به تولید مواد شیمیایی می شود که به دلایلی داروهای مؤثری را نمی سازند.

اکنون محققان اعلام کرده‌اند که نرم‌افزاری ساخته‌اند که می‌تواند پروتئین واحدی را طراحی کند که به پروتئین هدف می‌چسبد و به طور بالقوه فعالیت آن را مسدود می‌کند. این نرم افزار با دقت طراحی شده است تا نیازمندی های پردازشی یک فرآیند پیچیده محاسباتی را به حداقل برساند، و همه چیز از توانایی ما برای انجام تست های اعتبارسنجی در مقیاس بزرگ با استفاده از زیست شناسی مولکولی بهره می برد.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات