• خانه
  • اخبار
  • آیا تولید تراشه پایدار است؟ هنوز نه اما…

آیا تولید تراشه پایدار است؟ هنوز نه اما…

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا تولید تراشه پایدار است؟ هنوز نه اما…


آیا تولید تراشه پایدار است؟  هنوز نه اما...

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

روز زمین 22 آوریل بود و پیام معمول آن – مراقب سیاره ما باشید – به دلیل چالش های برجسته شده در آخرین گزارش IPCC، فوریت بیشتری دریافت کرده است. امسال، Ars به ​​فناوری‌هایی که معمولاً پوشش می‌دهیم، از خودروها گرفته تا ساخت تراشه، نگاه می‌کند و کشف می‌کند که چگونه می‌توانیم انعطاف‌پذیری آن‌ها را بهبود بخشیم و تأثیر آن‌ها را بر آب و هوا به حداقل برسانیم.

اگرچه تراشه‌ها اخیراً با کمبود مواجه شده‌اند، نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد تأثیر آنها بر محیط‌زیست وجود دارد. خشکسالی و کووید باعث تعطیلی کارخانه‌ها (یا کارخانه‌ها) شد، درست زمانی که این بیماری همه‌گیر باعث تقاضا برای دستگاه‌های پزشکی، همه چیز از راه دور و همه ابزارهای دیگر شد تا به مردم کمک کند بهره‌ور بمانند و کمتر منزوی شوند. اما تقاضا برای تراشه‌ها برای مدتی در حال افزایش بوده است، که این موضوع را مهم می‌سازد که بپرسیم آیا برآورده کردن این الزامات با اهداف اقلیمی و پایداری سازگار است یا خیر.

پاسخ این است که در مرحله کار است. تولیدکنندگان نیمه هادی در حال ساخت تاسیسات جدید در تایوان، ایالات متحده، اروپا و جاهای دیگر هستند که این صنعت را قادر می سازد تا پایداری را از پایه به کار گیرد. این به سازندگان پیشرو تراشه کمک می‌کند تا به وعده‌های داوطلبانه خود، مانند دستیابی به انتشار صفر خالص تا سال‌های 2040 و 2050، عمل کنند. طبق آخرین گزارش هیئت بین‌دولتی تغییرات آب و هوا، این وعده‌ها دلگرم‌کننده هستند، اما آنها همچنان از اقدام فوری مورد نیاز شرمنده هستند. . و این وعده تحویل را تضمین نمی کند، اما مشارکت محققان، تنظیم کننده های خارجی و مصرف کنندگان می تواند کمک کند.

20 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات