• خانه
  • اخبار
  • آژانس های فدرال می گویند هکرهای مخرب روسی پالایشگاه های نفت آمریکا را هدف قرار داده اند

آژانس های فدرال می گویند هکرهای مخرب روسی پالایشگاه های نفت آمریکا را هدف قرار داده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آژانس های فدرال می گویند هکرهای مخرب روسی پالایشگاه های نفت آمریکا را هدف قرار داده اند


زیرساخت های حیاتی مانند این پالایشگاه نفت در پورت آرتور، تگزاس، به سیستم های ایمنی متکی است.

بزرگنمایی / زیرساخت های حیاتی مانند این پالایشگاه نفت در پورت آرتور، تگزاس، به سیستم های ایمنی متکی است. (اعتبار: IIP Photo Archive)

برای سال‌ها، هکرهای بدافزار موسوم به تریتون یا تریسیس به‌عنوان یک تهدید منحصربه‌فرد برای زیرساخت‌های حیاتی شناخته شده‌اند: گروهی از متجاوزان دیجیتالی که سعی کرده‌اند سیستم‌های ایمنی صنعتی را با نتایج فیزیکی و بالقوه فاجعه‌بار خراب کنند. اکنون وزارت دادگستری آمریکا یکی از هکرهای این گروه را معرفی کرده و تایید کرده است که هدف هکرها شامل یک شرکت آمریکایی است که دارای تعدادی پالایشگاه نفت است.

روز پنجشنبه، تنها چند روز پس از هشدار کاخ سفید در مورد حملات سایبری احتمالی علیه زیرساخت های حیاتی ایالات متحده توسط دولت روسیه در تلافی تحریم های جدید علیه این کشور، وزارت دادگستری دو کیفرخواست را منتشر کرد که به طور مشترک یک کمپین طولانی هک کردن تاسیسات انرژی ایالات متحده توسط روسیه را نشان می دهد. . در مجموعه ای از اتهامات وارد شده در آگوست 2021، مقامات سه افسر اطلاعاتی FSB روسیه را متهم به عضویت در یک گروه هکر معروف به نام Berserk Bear، Dragonfly 2.0 یا Havex کردند که به دلیل هدف قرار دادن شرکت های خدمات عمومی و دیگر زیرساخت های حیاتی در اطراف شهرت دارند. جهان و به طور گسترده مظنون به کار در خدمت دولت روسیه است.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات