• خانه
  • اخبار
  • آنچه می توانیم از مطالعه سیفلیس تاسکگی 50 سال بعد بیاموزیم

آنچه می توانیم از مطالعه سیفلیس تاسکگی 50 سال بعد بیاموزیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آنچه می توانیم از مطالعه سیفلیس تاسکگی 50 سال بعد بیاموزیم


دکتر والتر ادموندسون از PHS یک نمونه خون از مطالعه توسکگی در سال 1953 در میلستد، شهرستان ماکون، جورجیا گرفت.

بزرگنمایی / دکتر والتر ادموندسون از PHS یک نمونه خون از یک شرکت‌کننده در مطالعه Tuskegee در میلستد، شهرستان ماکون، جورجیا، 1953 گرفت (اعتبار: آرشیو ملی / مالکیت عمومی)

امسال پنجاهمین سالگرد افشاگری نیویورک تایمز از مطالعه رسوایی سیفلیس تاسکگی، به لطف یک مددکار اجتماعی ناامید است که به مطبوعات گفت. در زمانی که در سال 1972 شکسته شد، به مدت 40 سال آزمایشاتی بر روی مردان سیاهپوست ناآگاه در منطقه اطراف تاسکیگی، آلاباما انجام شد. همه حدود 400 مرد به سیفلیس مبتلا شده اند و به همه گفته شده است که برای این بیماری تحت درمان هستند، اما نه.

در عوض، محققان مسئول این مطالعه عمداً درمان را متوقف کردند تا پیشرفت بیماری را در حالی که از کنترل خارج می‌شد، نظارت کنند. ارائه این مطالعه منجر به اعتراض عمومی و بحث های داغ در مورد رضایت آگاهانه شد، که در نهایت منجر به تعدادی مقررات برای جلوگیری از چنین خطاهای اخلاقی در آینده شد. مطالعه Tuskegee در مورد سیفلیس از آن زمان به یک مورد حیاتی در اخلاق زیستی تبدیل شده است، اما آگاهی عمومی از وجود آن در بهترین حالت لکه دار شده است. مقاله جدیدی که در مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت های حیاتی منتشر شده است به دنبال اصلاح این موضوع است و استدلال می کند که مقررات فدرال برای جلوگیری از چنین تحقیقات غیراخلاقی کافی نیست.

مارتین توبین، نویسنده روزنامه به Ars گفت: «شهروندان وظیفه دارند قربانیان هر فاجعه بزرگ را به یاد بیاورند، همانطور که مردم از 11 سپتامبر انجام داده اند. «مردان در تاسکیگی به دست سرویس بهداشتی عالی دولت ایالات متحده صدمات جدی، از جمله مرگ، متحمل شدند. ناتوانی در به خاطر سپردن آنچه برای این مردان رخ داده است، اضافه کردن یک لایه آسیب دیگر به آنچه قبلاً تجربه کرده اند است.

23 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات