• خانه
  • اخبار
  • آنچه مردم در اخبار COVID در مقایسه با آنچه مطبوعات ارائه می دهند می خواهند

آنچه مردم در اخبار COVID در مقایسه با آنچه مطبوعات ارائه می دهند می خواهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آنچه مردم در اخبار COVID در مقایسه با آنچه مطبوعات ارائه می دهند می خواهند


تصویری از مکعب های تاس شکل با حروف نشان دهنده حقایق نادرست.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Anton Melnik)

اطلاعات نادرست ارائه شده به عنوان خبر مشکلی است که با سهولت انتشار در اینترنت بدتر می شود. اما به نظر می رسد همه گیری COVID-19 آن را به اوج جدیدی رسانده است و توجه بسیاری را به شایعات، اشتباهات و دروغ های آشکار جلب کرده است. با توجه به بزرگی تهدید، اطمینان از صحت هر گونه اطلاعات بیماری همه گیر ضروری به نظر می رسد. اما به نظر می رسد که اینطور نیست.

به سختی یک توضیح واحد برای این وجود خواهد داشت. اما محققان مستقر در پاریس به پویایی اخبار همه گیر در آن کشور نگاه کردند و یک مشارکت کننده بالقوه پیدا کردند: منابع خبری غیرقابل اعتماد در ایجاد محتوایی که مطابق با آنچه خوانندگان به دنبال آن بودند، بهتر عمل می کردند.

عرضه و تقاضا

محققان پشت کار جدید، اکوسیستم خبری را تابعی از عرضه و تقاضا می دانند. مخاطب – در این مورد مخاطب ایتالیایی – علاقه مند به دریافت پاسخ به سؤالات خاص یا جزئیات در مورد یک موضوع است. منابع خبری در تلاش برای پاسخگویی به این تقاضا هستند. که این رابطه را پیچیده می کند، اکوسیستم خبری شامل سازمان هایی می شود که اطلاعات با کیفیت تولید نمی کنند. گزارش ضعیف ممکن است به دلیل بی دقتی یا رضایت از دستور کار جدا از ارائه اخبار باشد.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات