• خانه
  • اخبار
  • آلودگی کارخانه ها “حداقل” 7 میلیارد گیگابایت حافظه فلش را از بین می برد

آلودگی کارخانه ها “حداقل” 7 میلیارد گیگابایت حافظه فلش را از بین می برد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آلودگی کارخانه ها "حداقل" 7 میلیارد گیگابایت حافظه فلش را از بین می برد


SSD اخیر وسترن دیجیتال WD Black SN770.

بزرگنمایی / SSD اخیر وسترن دیجیتال WD Black SN770. (اعتبار: Western Digital)

دستگاه‌های ذخیره‌سازی حالت جامد تاکنون از کمبود و قیمت‌های بالایی که کمبود تراشه‌ها بر روی کارت‌های گرافیک، خودروها، بردهای Raspberry Pi و محصولات بی‌شماری دیگر ایجاد کرده، در امان مانده‌اند. اما این ممکن است به زودی تغییر کند، تا حدی به دلیل “آلودگی” در دو کارخانه ژاپنی که توسط Western Digital و Kioxia برای تولید فلش مموری استفاده می شود.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی مختصری از وسترن دیجیتال، مشکل آلودگی “حداقل” 6.5 را تحت تاثیر قرار داده است اگزابایت حافظه فلش که کمتر از 7 میلیون ترابایت یا 7 میلیارد گیگابایت کار می کند – این مقدار زیادی NAND است که به طور ناگهانی برای SSD ها، تلفن ها، کارت های حافظه و دستگاه های USB در دسترس نخواهد بود. یک تحلیلگر که با بلومبرگ صحبت می کرد، پیشنهاد کرد که تعداد کلی حافظه آسیب دیده می تواند تا 16 اگزابایت باشد.

مشکل آلودگی ممکن است توسط عوامل دیگری پیچیده شود، مانند تعطیلی اخیر مربوط به COVID-19 در یکی از کارخانه های NAND چینی سامسونگ. کمبود واقعی یا مشکوک درایوهای SSD یا سایر قطعات نیز می‌تواند اسکالپرهایی را که به دنبال کسب درآمد سریع از طریق گرفتن سهام موجود و فروش آن در eBay یا جاهای دیگر با قیمت‌های متورم هستند، جلب کند.

1 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات