• خانه
  • اخبار
  • آلودگی نوری ریتم فصلی گیاهان و درختان را مختل می کند

آلودگی نوری ریتم فصلی گیاهان و درختان را مختل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آلودگی نوری ریتم فصلی گیاهان و درختان را مختل می کند


آلودگی نوری ریتم فصلی گیاهان و درختان را مختل می کند

بزرگنمایی (اعتبار: Noam Cohen/EyeEm/Getty)

چراغ‌های شهری که در تمام شب می‌سوزند، به‌شدت فنولوژی گیاهان شهری را مختل می‌کنند – وقتی جوانه‌هایشان در بهار باز می‌شوند و وقتی برگ‌هایشان تغییر رنگ می‌دهند و در پاییز می‌افتند، تغییر می‌کنند. تحقیق جدیدی که با همکاری من انجام شده است نشان می‌دهد که چگونه نورهای شبانه فصل رشد را در شهرها گسترش می‌دهند، که می‌تواند بر همه چیز از آلرژی گرفته تا اقتصاد محلی تأثیر بگذارد.

در مطالعه خود، من و همکارانم درختان و درختچه ها را در حدود 3000 مکان در شهرهای آمریکا مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم تا ببینیم چگونه آنها به شرایط مختلف نور در یک دوره پنج ساله واکنش نشان می دهند. گیاهان از چرخه طبیعی روز و شب به عنوان سیگنالی برای تغییرات فصلی همراه با دما استفاده می کنند.

ما دریافتیم که نور مصنوعی به تنهایی تاریخ شکستن جوانه‌های برگ در بهار را در مقایسه با مکان‌هایی که نور شبانه ندارند، به طور متوسط ​​حدود 9 روز افزایش می‌دهد. زمان تغییر رنگ برگ در پاییز پیچیده تر بود، اما تغییر برگ هنوز به طور متوسط ​​تقریباً شش روز در 48 ایالت پایین تر به تعویق افتاد. به طور کلی، ما دریافتیم که هر چه نور شدیدتر باشد، تفاوت بیشتر است.

خواندن 12 پاراگراف باقی مانده | نظرات