• خانه
  • اخبار
  • آزمایش کاملاً دیوانه وار یون هلیوم مداری ضد پروتون را اندازه گیری می کند

آزمایش کاملاً دیوانه وار یون هلیوم مداری ضد پروتون را اندازه گیری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آزمایش کاملاً دیوانه وار یون هلیوم مداری ضد پروتون را اندازه گیری می کند


تصویری از ماشینی با ظاهری عجیب که با فویل نقره پوشانده شده است.

بزرگنمایی / سخت افزاری که سرعت آنتی پروتون ها را کاهش می دهد تا بتوان از آنها در چنین آزمایش هایی استفاده کرد. (اعتبار: سرن)

در نسخه چهارشنبه Nature، مقاله جدیدی روش بالقوه مفیدی را برای اندازه گیری برهمکنش بین ماده معمولی و ذرات عجیب و غریب مانند آنتی پروتون ها و عناصر ناپایدار مانند کائون ها یا عناصر حاوی کوارک عجیب توصیف می کند. این کار احتمالاً مفید خواهد بود، زیرا ما هنوز عدم تقارن را درک نمی کنیم که به ماده اجازه می دهد شکل غالب در جهان ما باشد.

اما این مطالعه احتمالاً به دلیل روش شگفت‌انگیز جمع‌آوری اندازه‌گیری‌ها قابل توجه است. یک تیم تحقیقاتی کوچک توانستند یک پادپروتون را در مداری به دور هسته اتم هلیوم قرار دهند که بخشی از هلیوم مایع خنک شده بود تا جایی که به عنوان ابر سیال عمل می کرد. محققان سپس نور ساطع شده از انتقال مداری پادپروتون را اندازه گیری کردند.

چرا کسی می خواهد این کار را انجام دهد؟

دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید اندازه گیری های دقیقی از این نوع چیزها داشته باشید. از یک طرف، اندازه‌گیری‌ها نسبت به خواص پادماده و کوارک‌های عجیب حساس خواهند بود، که عمر کوتاهی دارند و اغلب در محیط‌هایی ایجاد می‌شوند که اندازه‌گیری‌های دقیق را به چالش می‌کشند. علاوه بر این، این سیستم شامل فعل و انفعالات بین پادماده و ماده معمولی است که به دلیل اهداف خشونت آمیز آنها می تواند دشوار باشد. در نهایت، فعل و انفعالات خاص در اینجا – بین هسته اتم و جسم در مدارهایی که آن را احاطه کرده اند – به ویژگی هایی حساس است که برای جهان بنیادی هستند.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات