• خانه
  • اخبار
  • آزمایش‌های ساحل خلیج‌فارس تأیید می‌کند که باکتری‌های کشنده خاک استوایی اکنون در ایالات متحده بومی هستند

آزمایش‌های ساحل خلیج‌فارس تأیید می‌کند که باکتری‌های کشنده خاک استوایی اکنون در ایالات متحده بومی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آزمایش‌های ساحل خلیج‌فارس تأیید می‌کند که باکتری‌های کشنده خاک استوایی اکنون در ایالات متحده بومی هستند


آزمایش‌های ساحل خلیج‌فارس تأیید می‌کند که باکتری‌های کشنده خاک استوایی اکنون در ایالات متحده بومی هستندBurkholderia pseudomalleiبه مدت 24 ساعت در آگار خون گوسفند رشد کرد. B. pseudomalleiیک باکتری هوازی گرم منفی است و عامل ایجاد کننده ملیوئیدوز است. “>

بزرگنمایی / Burkholderia pseudomallei در آگار خون گوسفند به مدت 24 ساعت رشد کرد. B. pseudomallei یک باکتری هوازی گرم منفی است و عامل ایجاد کننده ملیوئیدوز است. (اعتبار: گتی | CDC/ با اجازه لری استافر، آزمایشگاه بهداشت عمومی ایالت اورگان)

برای سال‌ها، مقامات بهداشتی ایالات متحده موارد پراکنده و مرموز یک عفونت باکتریایی خارجی به نام ملیوئیدوز را مشاهده کرده‌اند. تصور می‌شد که این عفونت که تشخیص آن دشوار، درمان آن دشوار است و اغلب کشنده است، تنها به مسافران یا کسانی که با کالاهای وارداتی یا حیوانات آلوده در تماس هستند آسیب می‌زند. با این حال هرازگاهی یک آمریکایی به طور غیرقابل توضیحی بیمار می شد – نه سفر اخیر، نه ارتباط روشن.

حالا مسئولان بهداشت توضیح قطعی دارند. و این یک سوء ظن وحشتناک و طولانی مدت را تأیید می کند: این باکتری کشنده دیگر خارجی نیست. بلکه مقیم دائم ایالات متحده است و در خاک آمریکا مستقر است.

مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری روز چهارشنبه گفتند که آزمایش سه نمونه خاک و آب از گودال‌های منطقه خلیج‌فارس در جنوب می‌سی‌سی‌پی برای این باکتری مثبت بوده است. این نمونه‌برداری بخشی از تحقیقات در مورد دو مورد مرموز در این منطقه بود که در سال‌های 2020 و 2022 رخ داد. نتایج آزمایش مثبت نشان‌دهنده اولین باری است که محققان این میکروب کشنده را در نمونه‌های محیطی در ایالات متحده کشف کردند، اگرچه آنها سال‌ها به دنبال آن بودند.

خواندن 22 پاراگراف باقی مانده | نظرات