• خانه
  • اخبار
  • آریزونا تماشاگران را از ضبط تصاویر پلیس از فاصله نزدیک منع می کند

آریزونا تماشاگران را از ضبط تصاویر پلیس از فاصله نزدیک منع می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آریزونا تماشاگران را از ضبط تصاویر پلیس از فاصله نزدیک منع می کند


آریزونا تماشاگران را از ضبط تصاویر پلیس از فاصله نزدیک منع می کند

بزرگنمایی (اعتبار: استفان ماتورن/استرینگر | گتی ایماژ آمریکای شمالی)

در همان هفته ای که یک قاضی فدرال، پلیس سابق، درک شووین را به خاطر قتل جورج فلوید به زندان بیشتری محکوم کرد، آریزونا قانونی را تصویب کرد که ضبط پلیس را با محدود کردن میزان نزدیکی تماشاگران هنگام ضبط برخی فعالیت های اجرای قانون، دشوارتر می کند. شووین تا حدی به این دلیل محکوم شد که ویدیویی که او را در حال حمله به فلوید در نزدیکی نشان می داد در فضای مجازی پخش شد. این فیلم توسط یک دختر نوجوان به نام دارنلا فریزر در حالی که “چند فوت دورتر” ایستاده بود فیلمبرداری شد.

قانون جدید آریزونا تمام افرادی را که فعالیت پلیس را در این ایالت ثبت می‌کنند، ملزم می‌کند که حداقل 8 فوت از محل حادثه بایستند. اگر افراد حاضر پس از هشدار پلیس به آنها برای عقب نشینی نزدیک شوند، در معرض خطر جنایت و جریمه تا سقف 500 دلار، 30 روز زندان یا تا یک سال مشروط شدن قرار خواهند گرفت.

این قانون با حمایت جان کاوانا، نماینده ایالت جمهوری خواه، به نام HB 2319، ضبط پلیس از فاصله نزدیک را غیرقانونی می کند. کاوانا در مقاله ای از یو اس ای تودی گفت که مهم است که این حائل را برای پلیس بگذاریم تا از مجریان قانون در برابر تهاجمات ناظران محافظت شود. وی با بیان اینکه “هیچ دلیلی” برای نزدیک شدن وجود ندارد و نتایج غم انگیزی را برای کسانی که چنین کردند پیش بینی کرد، گفت: چنین رویکردی غیرمنطقی، غیرضروری و خطرناک است و باید غیرقانونی اعلام شود.

خواندن 13 پاراگراف باقی مانده | نظرات